Blackjack online w ofercie polskich bukmacherów

Blackjack jest jedną z najpopularniejszych (obok pokera) gier karcianych. Kojarzona główne z kasynami, coraz śmielej przedziera się również do świata bukmacherskiego i podczas gdy poza granicami naszego kraju typować ją można już od jakiegoś czasu, w Polsce dopiero debiutuje. Gdzie można ją znaleźć, jakimi zasadami się rządzi i co jeszcze musimy o niej wiedzieć? O tym opowiemy w naszym krótkim poradniku.

jak grać w blackjack forbet
Zakłady na Blackjack w zakładach bukmacherskich Forbet

Gdzie typować Blackjacka w Polsce?

Blackjack stanowi grę typową dla kasyn internetowych – w związku z tym nie można grać w niego u żadnego z polskich bukmacherów. Inaczej ma się sytuacja z typowaniem rozdań w jego ramach, które już wpisuje się w obręb serwisów bukmacherskich.

W chwili obecnej Blackjack znajduje się wyłącznie w ofercie bukmachera forBET, który wprowadził go wraz ze startem swojej najnowszej usługi gier karcianych, mającej być odpowiedzią na Betgames od firmy STS. Jego zasady (przybliżone przez nas w dalszej części tego poradnika) nie odbiegają znacząco od tych najbardziej znanych i powszechnych, jednak należy pamiętać, że całość jest symulacją (choć nie bazuje na algorytmie komputerowym, a na prawdziwym przypadku).

100 PLN za darmo bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Blackjack w forBET – zasady gry

Blackjackiem,, zwanym również grą w „oczko”, rządzą bardzo proste do pojęcia zasady. W rozgrywce, w forBET stanowiącej symulację z udziałem dwóch wirtualnych graczy (nad którą czuwa prawdziwy krupier, a która toczy się non stop w module na żywo), głównym celem zawodników jest uzbieranie z wykładanych przez krupiera kart wartości jak najbliższej 21 punktom, ale nigdy nie większej niż ona (skutkuje to tak zwanym bustem i automatyczną przegraną gracza, który tego dokona). Aby rozgrywka się zakończyła, konieczne jest wystąpienie w niej jednego z trzech warunków:

 1. Zdobycie przez któregoś z graczy wartości przekraczającej 21 (automatyczna przegrana tego gracza).
 2. Zdobycie przez któregoś z graczy dwóch asów w pierwszym rozdaniu (tak zwany „złoty punkt” i automatyczna wygrana).
 3. Osiągnięcie przez obu graczy wartości powyżej 17 (wtedy następuje porównanie – wygrywa gracz z wartością bliższą 21). 

Jeżeli żaden z nich nie zostanie spełniony, nastąpi przejście do kolejnego etapu (dociągnięcie jednej karty dla każdego z graczy z wartością punktową mniejszą niż 17) – jeden gracz może mieć maksymalnie 5 kart. Każda z kart znajdujących się w talii posiada swoją własną wartość punktową:

 • karty od 2-10 – wartość punktowa odpowiadająca wartości na karcie (2-10 punktów),
 • as – 1 punkt – w jego przypadku trzeba zwrócić uwagę na wspomniany przez nas „złoty punkt” – dwa asy stanowią więc najmocniejszą kombinację, która automatycznie wygrywa rozdanie, ale tylko wtedy, gdy pojawią się w pierwszej rundzie,
 • walet – 2 punkty,
 • dama – 3 punkty,
 • król – 4 punkty.
sts poker online za darmo
Legalny poker online w Betgames STS z bonusem za darmo

Etapy gry w Blackjacka

Przed każdym z niżej przedstawionych etapów jesteśmy w stanie typować, przy czym liczba opcji, jakie mamy dostępne różni się w zależności od sytuacji na stole (opcje bukmacherskie przedstawiamy w kolejnej części poradnika).

 1. W pierwszym etapie krupier wykłada po dwie karty dla każdego z graczy – wynik rozstrzyga się wtedy, gdy któryś z nich dostanie dwa asy.
 2. Drugi etap zakłada przyznanie kolejnej karty dla każdego z graczy, którzy zdobyli mniej niż 17 punktów. Możliwy jest już bust (przekroczenie przez któregoś z uczestników rozdania wartości punktowej 21) oraz standardowe rozstrzygnięcie.
 3. Trzecia runda pojawia się wtedy, gdy w dwóch poprzednich nie udało się wytypować zwycięzcy 
 4. Czwarta runda – jak wyżej.
 5. Piąta runda  – jak wyżej.

Co typować w Blackjacku w forBET?

Na Blackjacka, w którym każde rozdanie typuje się na żywo forBET udostępnił wiele opcji bukmacherskich. Te najpopularniejsze zakładają:

 • Wskazanie zwycięzcy – typujemy, który z dwóch graczy zdoła wygrać całe rozdanie. Istnieje też możliwość obstawienia remisu.
 • Pojawienie się busta – typujemy, czy w grze pojawi się bust (któryś z graczy przekroczy wartość punktową 21).
 • Brak busta – typujemy brak pojawienia się busta, czyli sytuację, w której rozgrywka zostanie rozwiązana w standardowy sposób (przez porównanie dwóch wartości przekraczających 17).
 • Wygrana punktowa – wskazujemy, iloma punktami zwycięży którykolwiek z graczy (od 17 do 21). Opcja ta dostępna jest tylko w przypadku standardowych rozstrzygnięć meczów.
 • Wygrana kartowa – typujemy, ile kart będzie potrzebnych graczowi, aby ten wygrał (od 2 do maksymalnie 5 możliwych).

Poza opcjami ogólnymi możemy też postawić na wygraną konkretnego gracza „perskim oczkiem” (dokładnie 21 punktami), ale też wystąpienie lub brak busta u tego konkretnego gracza. Kursy różnią się w zależności od tego, na jakim etapie rozgrywki zdecydujemy się na typowanie.

0 / 5. Ocen: 0

spot_img

Zakłady bukmacherskie online

Najlepsi bukmacherzy