Blackjack online w ofercie polskich bukmacherów

Blackjack jest jedną z najpopularniejszych (obok pokera) gier karcianych. Kojarzona główne z kasynami, coraz śmielej przedziera się również do świata bukmacherskiego i podczas gdy poza granicami naszego kraju typować ją można już od jakiegoś czasu, w Polsce dopiero debiutuje. Gdzie można ją znaleźć, jakimi zasadami się rządzi i co jeszcze musimy o niej wiedzieć? O tym opowiemy w naszym krótkim poradniku.

jak grać w blackjack forbet
Zakłady na Blackjack w zakładach bukmacherskich Forbet

Gdzie typować Blackjacka w Polsce?

Blackjack stanowi grę typową dla kasyn internetowych – w związku z tym nie można grać w niego u żadnego z polskich bukmacherów. Inaczej ma się sytuacja z typowaniem rozdań w jego ramach, które już wpisuje się w obręb serwisów bukmacherskich.

W chwili obecnej Blackjack znajduje się wyłącznie w ofercie bukmachera forBET, który wprowadził go wraz ze startem swojej najnowszej usługi gier karcianych, mającej być odpowiedzią na Betgames od firmy STS. Jego zasady (przybliżone przez nas w dalszej części tego poradnika) nie odbiegają znacząco od tych najbardziej znanych i powszechnych, jednak należy pamiętać, że całość jest symulacją (choć nie bazuje na algorytmie komputerowym, a na prawdziwym przypadku).

29 PLN za darmo bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Blackjack w forBET – zasady gry

Blackjackiem,, zwanym również grą w „oczko”, rządzą bardzo proste do pojęcia zasady. W rozgrywce, w forBET stanowiącej symulację z udziałem dwóch wirtualnych graczy (nad którą czuwa prawdziwy krupier, a która toczy się non stop w module na żywo), głównym celem zawodników jest uzbieranie z wykładanych przez krupiera kart wartości jak najbliższej 21 punktom, ale nigdy nie większej niż ona (skutkuje to tak zwanym bustem i automatyczną przegraną gracza, który tego dokona). Aby rozgrywka się zakończyła, konieczne jest wystąpienie w niej jednego z trzech warunków:

 1. Zdobycie przez któregoś z graczy wartości przekraczającej 21 (automatyczna przegrana tego gracza).
 2. Zdobycie przez któregoś z graczy dwóch asów w pierwszym rozdaniu (tak zwany „złoty punkt” i automatyczna wygrana).
 3. Osiągnięcie przez obu graczy wartości powyżej 17 (wtedy następuje porównanie – wygrywa gracz z wartością bliższą 21). 

Jeżeli żaden z nich nie zostanie spełniony, nastąpi przejście do kolejnego etapu (dociągnięcie jednej karty dla każdego z graczy z wartością punktową mniejszą niż 17) – jeden gracz może mieć maksymalnie 5 kart. Każda z kart znajdujących się w talii posiada swoją własną wartość punktową:

 • karty od 2-10 – wartość punktowa odpowiadająca wartości na karcie (2-10 punktów),
 • as – 1 punkt – w jego przypadku trzeba zwrócić uwagę na wspomniany przez nas „złoty punkt” – dwa asy stanowią więc najmocniejszą kombinację, która automatycznie wygrywa rozdanie, ale tylko wtedy, gdy pojawią się w pierwszej rundzie,
 • walet – 2 punkty,
 • dama – 3 punkty,
 • król – 4 punkty.
sts poker online za darmo
Legalny poker online w Betgames STS z bonusem za darmo

Etapy gry w Blackjacka

Przed każdym z niżej przedstawionych etapów jesteśmy w stanie typować, przy czym liczba opcji, jakie mamy dostępne różni się w zależności od sytuacji na stole (opcje bukmacherskie przedstawiamy w kolejnej części poradnika).

 1. W pierwszym etapie krupier wykłada po dwie karty dla każdego z graczy – wynik rozstrzyga się wtedy, gdy któryś z nich dostanie dwa asy.
 2. Drugi etap zakłada przyznanie kolejnej karty dla każdego z graczy, którzy zdobyli mniej niż 17 punktów. Możliwy jest już bust (przekroczenie przez któregoś z uczestników rozdania wartości punktowej 21) oraz standardowe rozstrzygnięcie.
 3. Trzecia runda pojawia się wtedy, gdy w dwóch poprzednich nie udało się wytypować zwycięzcy 
 4. Czwarta runda – jak wyżej.
 5. Piąta runda  – jak wyżej.

Co typować w Blackjacku w forBET?

Na Blackjacka, w którym każde rozdanie typuje się na żywo forBET udostępnił wiele opcji bukmacherskich. Te najpopularniejsze zakładają:

 • Wskazanie zwycięzcy – typujemy, który z dwóch graczy zdoła wygrać całe rozdanie. Istnieje też możliwość obstawienia remisu.
 • Pojawienie się busta – typujemy, czy w grze pojawi się bust (któryś z graczy przekroczy wartość punktową 21).
 • Brak busta – typujemy brak pojawienia się busta, czyli sytuację, w której rozgrywka zostanie rozwiązana w standardowy sposób (przez porównanie dwóch wartości przekraczających 17).
 • Wygrana punktowa – wskazujemy, iloma punktami zwycięży którykolwiek z graczy (od 17 do 21). Opcja ta dostępna jest tylko w przypadku standardowych rozstrzygnięć meczów.
 • Wygrana kartowa – typujemy, ile kart będzie potrzebnych graczowi, aby ten wygrał (od 2 do maksymalnie 5 możliwych).

Poza opcjami ogólnymi możemy też postawić na wygraną konkretnego gracza „perskim oczkiem” (dokładnie 21 punktami), ale też wystąpienie lub brak busta u tego konkretnego gracza. Kursy różnią się w zależności od tego, na jakim etapie rozgrywki zdecydujemy się na typowanie.

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie online

Jak obstawiać kupony na żywo?

W obstawianiu zakładów bukmacherskich, typerzy mają spore pole manewru. Typować można niemal każdą dyscyplinę sportową świata, zdarzenia polityczne, show-biznesowe, e-sportowe. Ponadto gracze mogą wnosić...

Zakłady bukmacherskie – dlaczego tak ważna jest organizacja?

Liczby wyraźnie pokazują, że tylko kilka procent osób regularnie grających w firmach bukmacherskich na tym zarabia. Dlaczego zatem większość typerów traci zainwestowane środki? Powodów...

Jak wybrać firmę bukmacherską do typowania meczów?

Jak wybrać dobrego bukmachera? Tego typu pytania najczęściej zadają sobie początkujący gracze, którzy nie mają jeszcze odpowiedniego doświadczenia w obstawianiu zakładów. Które czynniki należy...

Najlepsi bukmacherzy