Jak obracać środkami bonusowymi? Kiedy można wypłacić pieniądze?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani wejściem w branżę zakładów wzajemnych i rozpoczęciem obstawiania, z pewnością wybieramy bukmachera dla nas między innymi na podstawie bonusów i promocji, jakie przygotował on dla nowych (i nie tylko) typujących. To naturalne i zrozumiałe. Często jednak zwracamy uwagę wyłącznie na ich wartość, a nie na to, jakie wymagania im towarzyszą. To błąd, gdyż na atrakcyjność bonusu składa się właśnie jego wartość, ale i to, jak ciężko będzie sprostać jego wymaganiom.

jak obrócić środki bonusowe
Jak obracać środkami bonusowymi? Kiedy można wypłacić pieniądze?

Obrót bukmacherski, bo to do niego sprowadzają się wymagania większości bonusów, może by łaskawy dla gracza, lub też bardziej wymagający. To, jaki ostatecznie jest tak właściwie definiuje, czy po środki bukmacherskie ostatecznie sięgniemy, czy też dostaniemy je tylko na papierze. Ale czym tak naprawdę ten obrót jest? Co warto wiedzieć na jego temat? Te kwestie poruszymy w dzisiejszym poradniku.

Czym jest obrót bukmacherski i jakie są jego typowe wymagania?

Sięgając po praktycznie każdy możliwy bonus*, musimy liczyć się z tym, że nie przydziela on nam dodatkowych środków na nasze saldo depozytowe. Te trafiają na odrębne saldo (bonusowe), a przez to są niemożliwe do wypłacania na konto bankowe. Do czasu, kiedy nie przeniesie się ich na saldo depozytowe. Tym, co trzeba zrobić, by stało się to możliwe jest właśnie obrót bukmacherski.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Na czym on polega? Na wydaniu środków bonusowych na zakłady bukmacherskie określoną przez konkretnego operatora liczbę razy. Trzykrotny obrót to konieczność wydania tych środków trzy razy (dostając 100 złotych, na zakłady musimy wydać 300 złotych, co narzuca konieczność wygrywania). Sam obrót może posiadać dodatkowe wymagania w postaci:

  • limitu czasowego – na jego dokonanie mamy zwykle określony, zależny od bukmachera czas,
  • minimalnego kursu kuponu – w takim przypadku do obrotu zaliczają się wyłącznie kupony z kursem równym lub przekraczającym wskazaną wartość,
  • rodzaju kuponu – środki można obracać na kuponach pojedynczych / akumulacyjnych / wszystkich możliwych,
  • rozwiązania kuponu – u wielu legalnych bukmacherów obrót nalicza się tylko przy wybranych kuponach.

Niemal wszyscy bukmacherzy online pozwalają nam śledzić nasz progres w obracaniu bonusem bukmacherskim w menu ustawień naszego konta.

polski bukmacher superbet
Kod promocyjny BETONLINE na darmowe bonusy w Superbet

* Musimy wiedzieć, że istnieją specjalne bonusy (freebety, zwane też bonusami bez depozytu), które nie wymagają obrotu. Tego typu bonusami są na przykład możliwe do wpisania kody promocyjne (ale nie zawsze). Ich wartość jest zwykle niewielka, jednak same w sobie przyznają środki, które trzeba wydać na dowolny zakład tylko raz. Potem można je chociażby wypłacić.

Jak obracać środkami bonusowymi u Polskich bukmacherów?

Obrót środkami bonusowymi najlepiej jest zademonstrować na przykładzie. Załóżmy, że korzystamy z bonusu powitalnego bukmachera STS – wykorzystujemy go na maksa, zasilając nasze konto kwotą 1200 złotych i otrzymując dokładnie tyle w środkach bonusowych. Bukmacher STS wymaga od nas dokonania obrotu na trzykrotność otrzymanego bonusu – obrotu tego możemy jednak dokonać wyłącznie na kuponach o kursie minimalnym 1.91 (rodzaj kuponu nie ma znaczenia). Co istotne, obrót dokonuje się wyłącznie na kuponach rozwiązanych jako wygrane. Jeżeli więc wpłaciliśmy 1200 złotych i tyle dostaliśmy w środkach bonusowych, będziemy musieli dokonać obrotu na kwotę 3600 złotych (3*1200zł).

Nowy legalny bukmacher BetcrisBonus
Freebet na start200 PLN
Zakład bez ryzyka50 PLN
Freebet na esport25 PLN
Bonus urodzinowy20 PLN
Cashback co wtorekdo 100 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Betcris.pl
Aktualna oferta bonusów w Betcris Polska

Załóżmy teraz, że zagraliśmy zakład na stawce 300 złotych, spełniający wyżej wspomniane warunki. Okazał się on wygrany. Zalicza się on do obrotu. Dzięki temu do obrócenia pozostanie nam równo 3300 złotych. Obrót będzie teraz łatwiejszy, bo środki z wygranej również trafiają na konto bonusowe. Możemy więc z nich korzystać do dokonywania obrotu.

Jeśli zagramy kupon, ale okaże się on przegrany lub nie będzie on spełniał warunków obrotu, obrót ten pozostanie nienaruszony. My zatem wydamy środki bonusowe bez obracania bonusu, co może okazać się dla nas po prostu niekorzystne.

bonusy bez obrotu sts online
Nowe bonusy i promocje na start w STS online

Co zrobić, żeby wypłacić pieniądze z bonusu bukmacherskiego?

Obrót bukmacherski jest prosty do zrozumienia – zwłaszcza jeśli zacznie się go już dokonywać, a wszyscy najlepsi bukmacherzy wymagają takiego obrotu. Musimy jednak pamiętać o nim jeszcze zanim sięgniemy po promocję, a najlepiej – po konkretnego bukmachera. Ci często kuszą bardzo wartościowymi bonusami, które tak właściwie są praktycznie nierealne do obrócenia (zwłaszcza że często wymagają nawet… dziesięciokrotnego obrotu). Dlatego też powinniśmy uważać właśnie na wymagania, nie dając się omamić wysoką wartością bonusu. Poniżej przedstawiamy kilka tych rzeczy, o których jeszcze musimy wiedzieć, a które mają ścisły związek z bonusem bukmacherskim.

  • W obrocie bukmacherskim liczą się stawki. Od kwoty, która pozostała do obrócenia odliczane są stawki za zakłady, a nie to, ile tak właściwie wygramy. To oznacza, że najkorzystniej jest realizować obrót na kuponach pojedynczych, które są mniej ryzykowne. Jeśli oczywiście regulamin obrotu na to pozwala.
  • Obowiązkiem obrotu objęte są praktycznie wszystkie bonusy powitalne oferowane przez bukmacherów. Powinniśmy więc wziąć go pod uwagę już na etapie wyboru bukmachera dla nas.
  • Aby dokonywać obrotu, musimy grać za środki bonusowe. To jest możliwe dopiero po zaznaczeniu odpowiedniej opcji przy zawieraniu zakładu. Typować możemy też za środki z salda głównego – nie jest to jednak zaliczane do obrotu.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE
  • Bukmacherzy świadomie windują wymagania obrotowe w taki sposób, by maksymalnie utrudnić nam rzeczywiste wejście w posiadanie środków bonusowych. Zasada, która bardzo często się tutaj sprawdza mówi, że im więcej środków daje konkretny bonus bukmacherski, tym większymi wymaganiami obrotowymi będzie on obarczony.
  • Obrotu bukmacherskiego możemy dokonywać na dowolnej liczbie kuponów. Nawet kupony o bardzo niskich stawkach się do niego zaliczają (jeżeli oczywiście spełniają wszystkie stawiane przez bukmachera wymagania). Nie musimy więc ryzykować i stawiać wszystkiego na jedną kartę.
  • Wszystkie wymagania obrotowe są zawsze zapisane w regulaminie konkretnej promocji. Nawet jeden bukmacher, który organizuje wiele promocji w swoim serwisie, może opatrywać każdą z nich innym obowiązkiem obrotowym. Zawsze więc zapoznajmy się z regulaminem, zanim sięgniemy po dowolny bonus.

5 / 5. Ocen: 5

spot_img

Zakłady bukmacherskie online

Najlepsi bukmacherzy