Jak typować biegi na 100 metrów?

Fachowcy od bukmacherki nierzadko typują biegi na 100 metrów. Takie zawody są bardzo emocjonujące nie tylko dla kibiców ale również typerów w zakładach sportowych. W ciągu niecałych 10 sekund można dowiedzieć się, czy nasz faworyt sprostał oczekiwaniom i nasz kupon okaże się wygrany. Jak efektywnie typować zaś takie krótkie dystanse?

typowanie biegów na 100 metrów
Jak typować biegi na 100 metrów?

Najważniejsza jest impreza docelowa

Zawodowcy startują w różnych zawodach. Jak się dobrze domyślasz, niektóre imprezy są wyjątkowo istotne. Inne zaś to zawody o znacznie mniejszym prestiżu. Nie da się ukryć, że w ciągu każdego sezonu jest jedna impreza docelowa. Najważniejsze są bez wątpienia Igrzyska Olimpijskie. Każdy chce przejść do historii. Chodzi nie tylko o prestiż, ale także o korzyści finansowe. A takich nie brakuje. Osoby typujące biegi na 100 m powinny na to zwracać uwagę. Jeśli chodzi o imprezy docelowe, to zawodowcy dają z siebie absolutnie wszystko. Nie ma mowy o żadnym odpuszczaniu… Niektóre zawody są zaś traktowane nieco po macoszemu.

Zadaniem sprintera i jego sztabu szkoleniowego jest perfekcyjne przygotowanie się do konkretnej imprezy docelowej. Czasami niektóre zawody… służą zaś jako bardziej intensywny trening. Warto mieć tego świadomość. Niektórzy typerzy dziwią się, że ich faworyt – w zawodach mniejszej rangi – pobiegł o wiele wolniej, niż zakładali. Trzeba brać pod uwagę to, że być może biegacz ma w danym momencie ciężki okres przygotowawczy. Szczególnie teraz starty i treningi mogą się ze sobą mocno zazębiać. Ze względu na koronawirusa, plany przygotowań zostały niejednokrotnie wywrócone do góry nogami.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl155 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Zasada jest zatem prosta. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój faworyt pobiegnie na 100%, to stawiaj przede wszystkim imprezy docelowe. Poza Igrzyskami Olimpijskimi są to oczywiście Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy. Wielu sportowców szczególnie przykłada się do zawodów, gdzie są bardzo wysokie nagrody finansowe. Weź zatem ten aspekt pod uwagę typując m.in. mityngi.

Gdzie odbywają się zawody w biegach na 100 metrów?

Jeśli chcesz skutecznie obstawiać u bukmachera biegi na 100 m, to musisz dokładnie sprawdzić, gdzie zostaną rozegrane zawody. Potem warto to wszystko dokładnie przeanalizować. Nie da się ukryć, że ściany sprzyjają gospodarzom. Nie chodzi nam w tym momencie o sędziowanie. Arbitrzy w przypadku tej dyscypliny nie mają bowiem szczególnie wiele do powiedzenia… Jeśli jednak biegacz startuje u siebie, to korzysta na tym na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim czuje się bardzo komfortowo, bo zna konkretne miejsce. Wie, gdzie są szatnie, toalety, prysznice itp. Nie zwracamy uwagi na ten aspekt przypadkowo. Trzeba wiedzieć, że czynniki psychologiczne mają spore znaczenie… Inaczej startuje się u siebie, a inaczej na wyjeździe.

100 PLN za darmo bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Poza tym nie trzeba przejmować się podróżowaniem itd. Szczególnie w tych czasach jest to istotne. Maseczki, kontrole, testy itp. – to wszystko jeszcze bardziej męczy. A w przypadku takich dyscyplin o końcowym sukcesie może zadecydować nawet mały detal. Jeśli obsada jest międzynarodowa, to dochodzi kwestia odnosząca się do zmiany strefy czasowej. Niektórzy nie potrafią zaś błyskawicznie odnaleźć się w nowym miejscu, co ma oczywiście przełożenie na uzyskiwane rezultaty.

Jak interpretować wyniki w eliminacjach?

Zadaniem każdego typera jest zagranie na biegacza będącego w dobrej lub nawet bardzo dobrej formie. Na pewno warto zatem przestudiować, jak konkretny zawodnik radził sobie w kilku ostatnich startach. Nie ma sensu spoglądać zbyt daleko wstecz. W końcu dyspozycja lekkoatlety kilka miesięcy temu może być zdecydowanie inna od tej obecnej. Sporo osób analizuje wyniki uzyskiwane w eliminacjach, ćwierćfinałach lub półfinałach. Trzeba być jednak ostrożnym. Musisz bowiem wiedzieć, że biegi eliminacyjne to zupełnie inna bajka w porównaniu do wielkiego finału. W kwalifikacjach faworyci biegną tak, by przejść dalej. Jak najmniejszym kosztem sił. Czasy mogą zatem nie być do końca olśniewające.

ewinner bukmacher online
Legalny bukmacher eWinner – kod na bonus za darmo

Zawodowcy chcą jednak pokazać 100% formy w najważniejszym momencie. W związku z tym oszczędzają energię na kluczowe starty. Odradzamy nie tylko wyciąganie daleko idących wniosków z takich biegów. Poza tym raczej nie ma sensu ich grać. A na pewno nie za duże pieniądze. W biegach eliminacyjnych faworyt może bowiem przegrać ze zdecydowanie słabszym przeciwnikiem. Interesuje go jednak to, by awansować dalej. Czas ma drugorzędne znaczenie.

Co jeszcze jest kluczowe w sprintach?

Na pewno są to… warunki atmosferyczne. Nieprzypadkowo zawodowi typerzy zwracają uwagę na ten właśnie aspekt. Okazuje się, że ma on spore znaczenie. W jakim sensie? Bardzo duże upały nie są do końca sprzyjające. Tak samo, jak ulewne deszcze itp. Wtedy biega się nieco wolniej, co ma przełożenie na finalne rezultaty. Spore znaczenie ma także wiatr. Jak dokładnie? Jeśli biegacze będą musieli biec pod wiatr, to osiągną gorsze rezultaty, niż gdyby biegli z wiatrem albo w ogóle bez obecności tego czynnika. Analizowanie takich kwestii ma znaczenie szczególnie w przypadku grania zakładów na czasy. W firmach bukmacherskich można zaś np. obstawić, jak szybko pobiegnie dany zawodnik, czy padnie Rekord Świata itd.

5 / 5. Ocen: 5

spot_img

Zakłady bukmacherskie online

Najlepsi bukmacherzy