Jak wypłacić wygrane u polskich bukmacherów?

Polscy bukmacherzy to firmy, u których ludzie rejestrują się celem pomnożenia swoich środków. Jako środek do tego służą im oczywiście ich własne typy bukmacherskie – te trafione przynoszą wygrane. Czy jednak można je bezproblemowo wypłacić na konto bankowe? Jakie warunki narzucają przy tym legalni bukmacherzy? Ten krótki poradnik poświęcimy w całości właśnie tematowi wypłat.

wypłata wygranej u bukmachera
Jak wypłacić wygrane u polskich bukmacherów?

Wypłata środków z konta bukmacherskiego – kiedy jest możliwa?

Choć mogłoby się wydawać, że gromadzone na koncie u bukmachera online środki można wypłacać w każdym możliwym momencie, nie jest to do końca prawdziwe. Przynajmniej dla użytkowników, którzy dopiero dokonali rejestracji. Wszystko ze względu na to, że bukmacherzy internetowi nie są w stanie natychmiast sprawdzić, czy ich klienci są pełnoletni. Tylko takim zaś mogą – zgodnie z polskim prawem – oferować możliwość typowania. Zakłady bukmacherskie to w końcu hazard, a ten – z oczywistych przyczyn – przeznaczony jest wyłącznie dla osób, których wiek przekracza 18 lat.

Właśnie z tego wynika blokada środków na kontach nowych typujących. Te stają się możliwe dopiero po dokonaniu weryfikacji konta. Na czym ono polega? Proces jest bardzo prosty:

  1. Typujący przesyła bukmacherowi dowód osobisty – w formie zdjęcia zrobionego telefonem lub skanu wykonanego za pośrednictwem skanera.
  2. Bukmacher sprawdza dowód, przede wszystkim pod kątem zgodności danych wprowadzonych w czasie rejestracji w jego serwisie z tymi z dowodu. Szczególną wagę przypisuje tutaj PESEL-owi, który jednoznacznie pozwala określić, z kim ma się do czynienia.
  3. Bukmacher oznacza konto jako zweryfikowane, jeżeli oczywiście wszystko będzie w porządku, a dane rzeczywiście będą wskazywać na pełnoletniość. W tym momencie wypłaty środków stają się możliwe i nielimitowane.

100 PLN za darmo bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Weryfikacja konta to coś, co wszyscy najlepsi bukmacherzy starają się maksymalnie uprościć. W związku z tym – mimo że odbywa się ręcznie – starają się przeprowadzać ją w maksymalnie kilkunastu minut od konkretnego zgłoszenia. Jako że dowód osobisty stanowi zbiór danych szalenie wrażliwych, tylko legalni bukmacherzy powinni być tymi, którym się go podsyła. U nich ma się bowiem pewność co do jego bezpieczeństwa.

Weryfikacja konta u bukmachera ma dwa cele. Pierwszym z nich jest oczywiście spełnienie podstawowego prawnego obowiązku i sprawdzenie, czy typujący ukończył osiemnasty rok życia. Drugim z kolei jest zweryfikowanie, czy u konkretnego bukmachera posiada on zaledwie jedno konto. Przypominamy bowiem, że o ile można posiadać konto u każdego z polskich bukmacherów, u jednego z nich można mieć zaledwie jedno (multikonta są surowo zabronione).

Czy bonusy bukmacherskie można wypłacać na konto?

Rzeczą bardzo ciekawą są promocje bukmacherskie, wiele spośród których zapewnia typującego darmowe środki na typowanie. Wyrażenie „na typowanie” ma tutaj kluczowe znaczenie. Środków tych nie można bowiem od razu wypłacić na własne konto bankowe. To zresztą logiczne, gdyż mogłoby to prowadzić do różnego rodzaju naruszeń i nadużyć.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Aby więc wypłacić środki otrzymane za pośrednictwem bonusu, należy najpierw przenieść je z salda bonusowego (na które zazwyczaj trafiają) na saldo główne. Legalni bukmacherzy zazwyczaj wymagają do tego dokonania tak zwanego obrotu. To z kolei oznacza, że trzeba przeznaczyć te środki na zakłady bukmacherskie ściśle określoną ilość razy. Najłatwiej jest zademonstrować to na bazie przykładu:

Użytkownik pozyskuje 1200 złotych bonusu w STS. Te środki musi obrócić trzykrotnie. Oznacza to, że na zakłady bukmacherskie musi wydać równo 3600 złotych. Co więcej, musi to zrobić na kuponach z kursem minimalnym 1.91.

Wiele firm bukmacherskich narzuca swoje własne warunki obrotu. Inaczej podchodzi do tego STS, a inaczej Fortuna czy eWinner. Wiele w tym wszystkim zależy też od rodzaju bonusu. Te od pierwszego depozytu zazwyczaj są znacznie bardziej wymagające. Tak zwane „freebety” z kolei – najmniej. Te ostatnie wymagają zwykle jednorazowego poświęcenia ich na zakład. Dowolny, na wybranym przez siebie kursie.

sts bukmacher bez depozytu
Darmowy bonus w STS – 29 PLN bez wpłaty własnej

Wypłata kontra wpłata środków na wirtualne saldo

Wypłata środków z konta w serwisie bukmacherskim jest możliwa po wejściu w odpowiednie opcje i kliknięciu właściwego przycisku. Sprowadza się ona do kliknięcia w jeden przycisk, jednak wymaga posiadania zweryfikowanego konta – zarówno tego w serwisie, jak i bankowego. To musi należeć do typującego. To zresztą narzuca prawo polskie.

Sposób wypłaty środków nieco kontrastuje ze sposobem zasilania konta bukmacherskiego. Tutaj wszyscy obstawiający mają znacznie większą swobodę. Polscy bukmacherzy pozwalają im skorzystać z niemal dowolnego środka płatności – od kart kredytowych, przez systemy szybkich płatności (PayU, Przelewy24, dotpay i inne), aż po BLIK czy PayPal. Warto wiedzieć, że przelewy wychodzące (a zatem wypłaty) zwykle realizowane są za pośrednictwem współpracującego z bukmacherem pośrednika płatności. W związku z tym można mieć pewność, że dotrą na konto w przeciągu zaledwie kilkunastu sekund (w większości przypadków, oczywiście). 

5 / 5. Ocen: 5

spot_img

Zakłady bukmacherskie online

Najlepsi bukmacherzy