Obstawianie na żywo u bukmachera – Wady i zalety

Bukmacherzy online w Polsce rozwijają się w zatrważającym tempie. Można śmiało powiedzieć, że powoli zbliżamy się do momentu, w którym nie będą oni już mieli zbytniego pola do popisu jeżeli chodzi o ofertę pre-match. Ta u wielu z nich staje się prawdziwie kompletna i choć wciąż mogą rywalizować ze sobą pod kątem kursów, to z pewnością im nie wystarczy. Takie pole do popisu wciąż stwarza im oferta na obstawianie w formule LIVE. Dziś to właśnie nad nią się pochylimy. Przyjrzymy się jej jednak z perspektywy typującego. Czy powinniśmy tak właściwie z niej korzystać i czy warto opierać na niej swoją strategię na obstawianie?

obstawianie na żywo
Obstawianie na żywo u bukmachera – Wady i zalety

Bukmacherzy online – na czym polega u nich obstawianie LIVE?

Typowanie spotkań sportowych na żywo jest niczym innymi niż obstawianiem ich w czasie ich trwania. W takiej formule zazwyczaj nie stawia się na ostateczny wynik meczu (temu dedykowane są zakłady pre-match, choć oferta LIVE daje taką możliwość), ale tak właściwie na zdarzenia, które mogą (ale nie muszą) pojawić się za moment. Jeśli więc obstawiamy na żywo mecz piłki nożnej, możemy postawić na to, że ktoś sfauluje w najbliższych pięciu minutach, czy że w danym momencie zostanie podyktowany karny (jeśli jest to sprawdzane przez VAR). Taka formuła poniekąd narzuca dynamiczny charakter kursów bukmacherskich, ale i dostępnych rynków na zakłady. Nie jest tu niczym dziwnym to, że niektóre z nich pojawiają się tylko na moment, by za chwilę zniknąć i zostać zastąpione innymi.

Schemat działania zakładów na żywo sprawia też, że nawet najlepsi bukmacherzy nie są w stanie dawać dostępu do obstawiania w tej formule dla absolutnie każdego meczu. Wszystko z uwagi na to, że do każdego z nich muszą zatrudnić pracownika, który na bieżąco będzie ustalał dostępne rynki i decydował o tym, jakimi kursami będą one opisane. Mimo wszystko jednak  starają się oni pokrywać tą formułą tak szeroką paletę spotkań sportowych, jak to tylko możliwe. W dodatku nie tylko w zakresie najpopularniejszych dyscyplin sportu, ale i tych cieszących się znacznie mniejszym zainteresowaniem, docierających tylko do pewnych niszy.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Zalety obstawiania na żywo u Polskich bukmacherów

Obstawianie spotkań sportowych na żywo nie bez powodu cieszy się obecnie tak dużym zainteresowaniem. Wszystko z uwagi na to, że oferuje „coś nowego” i legalni bukmacherzy doskonale wiedza co i jak typerzy chcą obstawiać. Czemu powinniśmy się nim zainteresować? Najlepsze powody ku temu prezentujemy poniżej.

  • Większe emocje płynące z obstawiania. Nie ulega wątpliwości, że typowanie w formule LIVE jest znacznie bardziej ekscytujące niż zakłady zawarte często na kilka tygodni przed rozpoczęciem się danego spotkania. Typowanie LIVE bierze w końcu pod uwagę wydarzenia bieżące, a dodatkowo ekscytację podnosi bardzo szybkie tempo obstawiania i konieczność działania pod pewnego rodzaju presją czasu.
  • Błyskawiczne rozwiązywanie kuponów. Dzięki obstawianiu kuponów na żywo nie musimy czekać aż do zakończenia spotkania na rozwiązanie naszego kuponu. Ewentualną wygraną będziemy mogli cieszyć się błyskawicznie, od razu mogąc przeznaczyć ją na kolejny zakład. To więc świetna opcja dla osób, które nie wykazują się zbyt dużym poziomem cierpliwości.
polski bukmacher superbet
Kod promocyjny BETONLINE na darmowe bonusy w Superbet
  • Dostęp do nowych rynków bukmacherskich. W zakładach na żywo pojawia się całe mnóstwo rynków niedostępnych w formule przedmeczowej, bo związanych wyłącznie z bieżącymi wydarzeniami. Jeżeli więc jakiś zawodnik zostanie sfaulowany, szybko możemy obstawić, czy jego „oprawca” dostanie kartkę lub czy kontuzjowana osoba zejdzie z boiska. Takich rynków jest całe mnóstwo i działają one dynamicznie, dopasowując się do najbardziej aktualnych wydarzeń z boiska.
  • Możliwość trafniejszego obstawiania. Zakłady bukmacherskie stawiane na żywo (ale i z głową, bez udziału emocji) stwarzają świetne pole do bardzo skutecznego obstawiania. Wszystko ze względu na to, że możemy w nim analizować bieżące wydarzenia i podejmować decyzje adekwatne do aktualnej sytuacji. Nie będziemy więc musieli prognozować zawczasu formy  czy tego, czy dla danej drużyny będzie to „jej dzień”. Zobaczymy to na własne oczy i dopiero wtedy postawimy na wybrany przez nas rynek. Pamiętajmy jednak, że zdecydowanie najlepiej jest – mimo wszystko – dopuścić się analizy przedmeczowej 
  • Oglądanie spotkań sportowych z większym zaciekawieniem. Dzięki obstawianiu na żywo dodajemy sobie motywacji do tego, by kibicować na znacznie większej liczbie płaszczyzn. Nie będziemy musieli czekać do końca meczu, trzymając kciuki za wystąpienie zdarzeń, na które postawiliśmy. Wszystko zobaczymy od razu – momentalnie też postawimy nowy zakład, zależnie od naszych preferencji i tego, co ustalimy w bieżącej analizie.
Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Warto wiedzieć: Polscy bukmacherzy poza swoją ofertą na spotkania w formule LIVE proponują również możliwość oglądania darmowych transmisji wybranych meczów. To w świetny sposób ułatwia samo w sobie obstawianie. Zwłaszcza że dzięki temu wszystko mamy w jednym miejscu – na stronie ofertowej.

Wady obstawiania na żywo

Obstawianie na żywo to jednak nie tylko zalety. To również kilka wad, które wymagają przemyślenia z naszej strony. Tą największą jest konieczność podejmowania szybkich decyzji. Wybrane rynki bukmacherskie są dostępne tylko przez chwilę – mając kilkanaście sekund na dokonanie zakładu możemy podejmować pochopne decyzje. Zwłaszcza jeśli zaniechamy analizy przedmeczowej i nie będziemy pewni siebie. Z tego też powodu obstawianie na żywo wymaga dużo większego doświadczenia, ale i refleksu i umiejętności szybkiego podejmowania decyzji.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Obstawianie na żywo może również prowokować działania prowadzące do uzależniania się. Z uwagi na prostotę zawierania zakładów i tempo rozwiązywania kuponów, bardzo często chce się w ich trakcie odegrać. To z kolei sprawia, że budżet szybciej topnieje – prowadzi też do mniej przemyślanych decyzji, często dyktowanych wyłącznie emocjami.

Obstawianie na żywo wymaga też naszej stałej uwagi. Może też nieco odciągać nas od spotkania, które chcielibyśmy obejrzeć (choć to kwestia czysto indywidualna, zależna przede wszystkim od naszej podzielności uwagi). Ogólnie rzecz ujmując, jest więc bardziej angażujące i wymagające.

5 / 5. Ocen: 5

spot_img

Zakłady bukmacherskie online

Najlepsi bukmacherzy