Obstawianie zakładów bukmacherskich – jakie są zagrożenia?

Bukmacherka dla jednego może być źródłem dochodu i pasmem sukcesów, ale już niestety dla kogoś innego może być pasmem nieszczęść i porażek. Zdecydowanie lepiej jest wygrywać niż przegrywać, ale jeszcze gorzej jest, gdy człowiek stoczy się na dno. Firmy bukmacherskie żyją przecież właśnie z tego, że więcej graczy przegrywa niż wygrywa. Gdyby tak nie było, to nie istniałoby ich bardzo wiele i nie oferowałyby coraz to nowszych ofert. Jeżeli potrafimy grać i nie cierpi na tym nasze życie prywatne oraz portfel, to nie ma z tym najmniejszego problemu, ale zdecydowanie gorzej jak takie się pojawiają. Wtedy trzeba zaczerpnąć pomocy specjalisty, a istotna będzie również rola otoczenia. Przed wejściem w bukmacherkę należy zdać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nie jest to łatwy kawałek chleba. Owszem, jest to przyjemne, gdy kupon wejdzie, ale gorzej, gdy tracimy ostatnie pieniądze. Przygotowaliśmy poradnik dotyczący zagrożeń dla nowych graczy, ku przestrodze. Aby się o nich dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu.

obstawianie zakładów
Obstawianie zakładów bukmacherskich – jakie są zagrożenia?

Uzależnienie od hazardu to niszczące życie

Nie ma co ukrywać, że bukmacherka może stać się uzależniająca. Jest to przecież hazard, który być może nie jest tak inwazyjny jak ruletka czy automaty, ale mechanizm działania jest dość podobny. O ile jednak bukmacherkę trzeba ubrać w ramy sportowe, to jednak nadal jest to rzecz, która może uzależnić. Graczom bardzo często wydaje się, że są w stanie przewidzieć każdy wynik sportowy, ale jednak tak to nie wygląda. Szczególnie dotyczy to nowych graczy, którzy nierzadko w głowie układają miliony scenariuszów polegających na tym, czego to oni nie wygrają. Niestety, rzeczywistość wygląda zgoła inaczej i przeważnie kończy się na sporym rozczarowaniu i byciu na minusie. Nie ma niczego złego w wydawaniu pieniędzy, natomiast gorzej gdy jesteśmy w stanie przeznaczyć pieniądze z innego celu właśnie na bukmacherkę. Gdy pojawią się takie myśli, to trzeba zdać sobie sprawę ze skali zagrożenia. 

Obstawianie zakładów bukmacherskich jest mocno niezobowiązujące, bo można wydać każdą gotówkę, która jest powyżej 2 zł i w zasadzie reszta nie powinna nas interesować. Gracze obstawiający nawet tak małe sumy są w stanie wpaść w uzależnienie. Mitem jest twierdzenie, że uzależnienie od hazardu jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób, które zarabiają duże pieniądze. Nawet osoby, które zarabiają niewiele mogą łatwo wpaść w macki hazardu. Nieistotne jest to, ile się zarabia a to, ile się na niego wydaje. Jest to jeden z gorszych rodzajów uzależnienia, ponieważ wpływa na całe otoczenie. Nie dotyczy on więc tylko i wyłącznie osoby obstawiającej, ale cierpi na tym cała rodzina i pozostali bliscy. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, należy wspomnieć, że najlepiej jest podchodzić do niej bez większych oczekiwań. Nie można roztaczać wizji wielkiego bogactwa, bo jest to marzycielstwo bez pokrycia w rzeczywistości. Zdecydowanie najlepiej jest od początku mieć określoną taktykę na granie, by nie wydawać pieniędzy w ciemno i przegrywać określonego zasobu gotówki oraz dopiero z czasem skapnąć się, że za dużo przegraliśmy. Istotna jest również selekcja meczów, by obstawiać to, na czym się znamy. Są też osoby, które decydują się na wykupowanie zdarzeń od typerów czy też legalnych bukmacherów. Z tego miejsca trzeba powiedzieć, że istotne jest to, aby umieć dokładnie oddzielić oszustów od tych, którzy rzeczywiście oferują najlepsze typy bukmacherskie.

Przekonanie o swojej wielkości

Nie bez powodu istnieje takie zjawisko jak fart początkującego. Sprawia to, że osoba rozpoczynająca swoją przygodę z bukmacherką wygrywa kupon i nagle dojdzie do nielogicznego wniosku, że będzie tak zawsze. To ogromny błąd, który niestety wyjdzie. Dotyczy on szczególnie początkujących graczy, którzy po prostu mieli szczęście. Nie dość, że nie można wiecznie wygrywać, to zdecydowanie częściej się przegrywa niż wygrywa. Nie można tak postępować, bo szybko spadniemy na ziemię. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest spokój i pragmatyzm i wkalkulowanie tego, że będzie też wiele porażek i częściej będą się one pojawiać niż zwycięstwa. 

bonusy bez obrotu sts online
Nowe bonusy i promocje na start w STS online

Ten mechanizm działa również wobec bardziej doświadczonych graczy. Sprawia on, że po wygranym kuponie bądź też serii kuponów gracze uważają, że zawsze już tak będzie i zamykają się na jakąkolwiek inną opinię. Owszem, czasem bronienie swojego zdania pomaga, ale niestety, w takim przypadku mówimy już o zacietrzewieniu. Tak błędne postępowania sprawia, że nie będziemy wygrywać na dłuższą metę. Dobrzy gracze w bukmacherce wiedzą, że sukces też tkwi w otwartości na drugiego człowieka. Opinia drugiego może rzeczywiście wiele zdziałać. Należy pamiętać, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie po prostu lepszym graczem.

Dobry gracz w bukmacherce musi pamiętać o tym, że podstawą obstawianie danego spotkania czy kuponu nie jest fart, ale dokładna analiza, nawet jeśli typujemy mecze na żywo. Powinna ona wynikać z przeglądnięcia takich aspektów jak:

  • miejsce w tabeli
  • forma
  • gra u siebie
  • gra na wyjeździe
  • absencje (kontuzje, kartki, zawieszenia)

Taka analiza podparta konkretnymi statystykami daje zdecydowanie większe szanse na trafność typu. Zmierzamy więc do tego, że chcąc osiągnąć sukces w bukmacherce, należy dokładnie podkreślać to, żeby być cały czas pokornym i nie wywyższać się, szczególnie względem innych graczy, bo takich postaw zarówno w punktach bukmacherskich, jak i na forach czy czatach bywa mnóstwo.

Porażki mogą spowodować zniechęcenie do oglądania sportu

Porażki są nieodzownym elementem bukmacherki i trzeba być na nie gotowym. Nie można zakładać, że każdy zakład będzie trafiony. Co jednak jest ważne, to świadomość, że uzależnienie może przyjść. Nie przychodzi ono jednak z dnia na dzień i raczej jest to proces długofalowy. Uzależnienie jednak wpływa znacząco na taką osobę. Przede wszystkim ma on poczucie przegranej, która nie tylko przejawia się w braku zdolności i płynności finansowej, ale również pewnego wstydu przed rodziną i bliskimi. Będąc osobą uzależnioną jesteśmy w stanie poświęcić wszystko dla bukmacherka i piramida potrzeb zupełnie się odwraca. Na pierwszym może być nie praca czy rodzina, ale właśnie bukmacherka. Staje się to wręcz obsesją, by obstawiać na każdym kroku, a w obliczu aplikacji mobilnych oraz nowoczesnych telefonów mających stałe połączenie z internetem jest to bardzo proste.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Każda osoba, która obstawia zakłady bukmacherskie zawsze powie jedno – była wielkim fanem sportu. Dobrzy gracze w bukmacherce starają się śledzić każdą dyscyplinę, a przynajmniej nie koncentrują się na pojedynczych sportach. Przeważnie jest to ich spora ilość, która przeradza się w jeszcze większe zainteresowanie. To kibice sportu zajmują się bukmacherką i zainteresowanie nim jest o wiele wcześniej zanim rozpocznie się z nią przygodę. Niestety, z porażkami jednak jest tak, że potrafią one wkurzać i sprawiać, że nasze zainteresowanie sportem spada. Chcąc zerwać z bukmacherką najlepiej znacznie ograniczyć analizowanie spotkań i śledzenie wszelkich wydarzeń na jakiś czas. Pozwoli to na ochłonięcie i podjęcie kolejnych działań. Jeżeli jest to niemożliwe, to najlepiej skonsultować się ze specjalistą i podjąć leczenie.

5 / 5. Ocen: 2

spot_img

Zakłady bukmacherskie online

Najlepsi bukmacherzy