Siatkówka – jak typować jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce?

Siatkówka jest dyscypliną sportu, która w naszym kraju cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie budzi więc zaskoczenia to, że na jej obstawianie decyduje się mnóstwo osób zainteresowanych tematyką bukmacherską. Większość z nich podchodzi do tego – jak to się mówi – „niedzielnie”, własne typy na siatkówkę bazując na intuicji, przeczuciach, a często i na sympatiach klubowych lub reprezentacyjnych. Co zrobić, jeśli jesteśmy ambitniejsi i liczymy na poprawne obstawianie? Jak osiągnąć w nim swoistą skuteczność? Poniżej zaprezentujemy szereg naszych porad.

jak obstawiać siatkówkę
Siatkówka – jak typować jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce?

1. Zrozummy zasady siatkówki

O ile w przypadku piłki nożnej każdy zna zasady, siatkówkę przyjemnie się ogląda, ale nie każdy zna dokładnie jej zasady. Warto dokładnie się z nimi zapoznać, by wiedzieć, co dzieje się na boisku i nie mieć pretensji do samego bukmachera. Zwróćmy uwagę na takie rzeczy, jak:

  • asy serwisowe – te zdarzają się dość często – w szczególności jeśli na zagrywce jest specjalizujący się w nich zawodnik. Są i tacy, którzy mają lekką zagrywkę – wtedy nie należy na nie stawiać (jeśli typuje się na żywo);
  • dotknięcia siatki – one oraz inne błędy też się zdarzają, a przyczyniają się do zdobycia punktów przez drużynę przeciwną;
  • przekroczenia linii – zawodnik, który przy zagrywaniu przekroczy linię boiska popełnia błąd – punkt trafia do drużyny przeciwnej;
  • bloki – w siatkówce podstawą jest nie tylko atak, ale i skuteczny blok (na bloki można zresztą stawiać w wielu rynkach na zakłady).

100 PLN za darmo bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Znajomość zasad otworzy przed nami wiele nowych sposobów na obstawianie. Co więcej, da nam możliwość jeszcze skuteczniejszego analizowania meczy. Zwiększa tym samym naszą skuteczność. Oczywiście zasady poznaje się wraz z oglądaniem. Dlatego też na początku wystarczy po prostu oglądać spotkania sportowe. 

2. Oglądajmy spotkania w jego obrębie

Oglądanie meczów siatkówki to absolutna podstawa w tym, by nabyć doświadczenie i skuteczność w swoim własnym obstawianiu. Najlepsi bukmacherzy sami oferują darmowe streamy meczów – warto zwrócić na to uwagę. Oglądanie meczów przez aplikacje mobilne czy komputerze jest w stanie przynieść nam wiele dobrego, nie tylko przy zakładach LIVE. Pozwoli nam ocenić formę i mocne oraz słabe strony każdego z zespołów, ale też da szansę na to, by dowiedzieć się, na co w każdym zespole zwracać największą uwagę.

3. Analizujmy wszystko, co tylko się da

Jak najbardziej dogłębna i skrupulatna analiza jest bardzo istotnym czynnikiem związanym ze skutecznym i rozsądnym obstawianiem. Firmy bukmacherskie starają się nawet ją ułatwić, oferując dostęp do statystyk, ciekawostek. Przede wszystkim jednak pokazują kursy bukmacherskie, za pośrednictwem których w sposób niebezpośredni wskazują na swoich faworytów meczów. Analiza to bardzo złożone działanie, które musi brać pod uwagę tyle, ile tylko się da i wszystko, co może mieć wpływ na przebieg konkretnego spotkania.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

4. Wybierzmy konkretne rozgrywki

Nie da się obstawiać wszystkiego w obrębie siatkówki. Najlepsi Polscy bukmacherzy dają dostęp do mnóstwa różnych lig, ale i oczywiście do spotkań reprezentacyjnych. Nie ma możliwości, by móc przeanalizować każde z nich. Znacznie rozsądniej jest zatem skupić się na jednych z nich i dojść do perfekcji właśnie w typowaniu. Typy bukmacherskie, które są przemyślane i poparte wiedzą są znacznie bardziej opłacalne i mają o wiele większy potencjał przyniesienia nam korzyści. Ukierunkujmy nasze zakłady, a na pewno na tym zyskamy.

5. Typujmy na żywo

Choć mecze na żywo zazwyczaj poleca się obstawiać po nabyciu odpowiedniego doświadczenia w typowaniu, w przypadku siatkówki sytuacja jest zgoła odmienna. Spotkania są bowiem bardzo długie i stwarzają pole do szybkiej i rozsądnej analizy. W typowanie można na przykład wejść po drugim secie, kiedy to wie się więcej na temat drużyn oraz ich aktualnej sytuacji. Wtedy też zmaksymalizuje się swoje szanse na wynik.

sts bukmacher bez depozytu
Darmowy bonus w STS – 29 PLN bez wpłaty własnej

Oczywiście warto zachować rozsądek w obstawianiu i nie stawiać wszystkiego na jedną kartę. Znacznie lepiej jest korzystać ze stosunkowo niewielkiej stawki. Nie należy też zapominać, że w tej formule nie można pomijać analizy przedmeczowej. To właśnie ona jest w stanie pomóc w podejmowaniu rozsądniejszych, choć wciąż spontanicznych decyzji.

6. Wybierzmy odpowiedniego bukmachera

Wszyscy polscy bukmacherzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak dużą popularnością cieszy się w naszym kraju siatkówka. Dlatego też mamy spory ich wybór, jeśli tylko jesteśmy zainteresowani tym sportem. Powinniśmy wybrać takiego bukmachera, którego oferta na zakłady bukmacherskie jest najatrakcyjniejsza. Musi on oferować solidne i konkurencyjne kursy bukmacherskie, dawać dobre bonusy, a przede wszystkim pokrywać swoją ofertą jak najwięcej spotkań w obrębie siatkówki. Zwłaszcza jeśli zamierza się typować mniej popularną ligę.

Dobry bukmacher to taki, który wesprze budowanie naszego doświadczenia. Może to robić poprzez odpowiednio duże bonusy bukmacherskie (które pozwolą typować za darmo), ale też poprzez oferowane przez siebie statystyki czy darmowe transmisje meczów (choć wtedy robi to w sposób mniej bezpośredni).

5 / 5. Ocen: 4

spot_img

Zakłady bukmacherskie online

Najlepsi bukmacherzy