Zakłady na League of Legends – gdzie i jak obstawiać?

League of Legends, znane również jako LoL, jest grą komputerową, która swoją popularność buduje już od wielu lat, nieustannie przyciągając do siebie coraz więcej fanów z całego świata. Jest też najpopularniejszym tytułem o zapleczu e-sportowym, co wykorzystują nie tylko sponsorzy, ale i bukmacherzy. LoL stał się podstawą ich oferty – jeżeli i my chcemy podejść do typowania spotkań w jego obrębie, powinniśmy wiedzieć, jak to zrobić, by w tym wszystkim być skutecznymi. Na tym skupi się nasz poradnik.

obstawianie league of legends
Jak obstawiać zakłady na League of Legends (LoL)?

5 zasad sukcesywnego typowania League of Legends

  1. Przeprowadzajmy dogłębną analizę – ta powinna zakładać prześwietlenie wszystkich drużyn i zawodników wchodzących w ich skład, ale też sprawdzenie aktualnej sytuacji w tabeli danych rozgrywek. Liczy się także liczba wygranych na koncie każdego z zespołów.
  2. Poznajmy zasady gry – choć o tych najważniejszych mówimy poniżej, warto znać te wszystkie i po prostu wiedzieć, co jest ważne w czasie trwania każdej rozgrywki.
  3. Przestudiujmy wszystkie postaci w „mecie” – meta oznacza aktualnie najsilniejsze (w wyniku aktualizacji lub zmian) wybory związane z postaciami. Ważne, abyśmy znali mocne i słabe strony każdej z nich – w szczególności tych, na które decydują się gracze z drużyn, spotkania których chcemy typować.
  4. Oglądajmy studia przed- i pomeczowe – są one prawdziwą kopalnią informacji na temat drużyn, zawodników oraz zasad gry i choć większość z nich transmitowana jest w języku angielskim, zawsze możemy włączyć polski komentarz na kanałach należących do rodzimych organizacji (na przykład ESL Polska).
  5. Przeglądajmy kursy bukmacherskie – kursy są tak właściwie typami bukmachera na dane spotkanie; mając świadomość tego, że operator chce na nas zyskać i doprowadzić nas do przegranej, bierzmy je pod uwagę przybudowaniu swoich własnych typów.

100 PLN za darmo bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Zasady League of Legends – przegląd najważniejszych

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, rzeczą podstawową przy typowaniu LoLa jest doskonała znajomość jego zasad, najlepiej taka wynikająca z praktyki. Istnieją jednak zasady, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, a które mają największy wpływ na nasze obstawianie. Z perspektywy typującego, do najważniejszych zasad League of Legends należą te związane z:

  • Celami globalnymi na mapie – te są w stanie wpłynąć na moc każdego z graczy i wywołują efekt tak zwanej kuli śnieżnej (im więcej się ich zdobywa, tym trudniejsza do zatrzymania jest drużyna).
  • Rolą junglera – choć ten mało kiedy rzuca się w oczy, jego gra potrafi rzutować na grę wielu innych zawodników.
  • Pierwszą krwią – jej zdobywca zdobywa mnóstwo złota, a jednocześnie sprawia, że zabity traci bardzo dużo tego, co mógłby wypracować w momencie przywracania się do życia.
  • Ilością zniszczonych wież – ich niszczenie przynosi globalne złoto, co przyczynia się do budowania wspomnianej już przez nas kuli śnieżnej.

Oferta na League of Legends u najlepszych polskich bukmacherów

League of Legends znajduje się w ofercie wszystkich polskich bukmacherów, którzy pokrywają e-sport (w jakimkolwiek stopniu). Oferta na tę grę potrafi się jednak drastycznie różnić między nimi – właśnie dlatego warto posiadać konto u co najmniej kilku z nich, aby umiejętnie przełączać się między nimi.

sts poker online za darmo
Legalny poker online w Betgames STS z bonusem za darmo

STS

Oferta STS na League of Legends należy do najciekawszych, bo jest też najpełniejsza. Bukmacher STS doskonale zdaje sobie sprawę z popularności LoLa, dając mnóstwo rynków zakładów do wyboru, ale też prezentując mocno konkurencyjne kursy i organizując wiele promocji ściśle z nim związanych. Daje też dostęp do transmisji z oficjalnych kanałów Riot Games – autorów gry.

Fortuna

Fortuna korzysta ze swojego doświadczenia na rynku, coraz więcej uwagi poświęcając League of Legends. Jej oferta na tę grę jest bardzo kompleksowa i obecnie pokrywa nie tylko kluczowe wydarzenia (LEC, LCS i Worldsy), ale też lokalne ligi (w tym polską Ultraligę). Bukmacher Fortuna często organizuje akcje promocyjne i, podobnie, jak STS, daje dostęp do transmisji w obrębie własnego serwisu. Wygodne dla osób obstawiających w modelu na żywo, najpopularniejszym w przypadku LoLa.

LV Bet

LV Bet dużą wagę przykłada do e-sportów, w tym do League of Legends, publikując ofertę na nie w osobnej zakładce, rozgraniczającej ją od tej na klasyczne sporty (podobnie robi STS). Oferta ta jest bardzo szeroka i stale rozbudowywana, a kursy – bardzo atrakcyjne, w szczególności na opcje bukmacherskie niedostępne u konkurencji. Firma stale organizuje turniej e-sportowy, w którym mierzą się typerzy obstawiający między innymi League of Legends, a w którym wygrać można pieniądze na dalsze zakłady.

5 / 5. Ocen: 1

spot_img

Zakłady bukmacherskie online

Najlepsi bukmacherzy