Zakłady na League of Legends – gdzie i jak obstawiać?

League of Legends, znane również jako LoL, jest grą komputerową, która swoją popularność buduje już od wielu lat, nieustannie przyciągając do siebie coraz więcej fanów z całego świata. Jest też najpopularniejszym tytułem o zapleczu e-sportowym, co wykorzystują nie tylko sponsorzy, ale i bukmacherzy. LoL stał się podstawą ich oferty – jeżeli i my chcemy podejść do typowania spotkań w jego obrębie, powinniśmy wiedzieć, jak to zrobić, by w tym wszystkim być skutecznymi. Na tym skupi się nasz poradnik.

obstawianie league of legends
Jak obstawiać zakłady na League of Legends (LoL)?

5 zasad sukcesywnego typowania League of Legends

  1. Przeprowadzajmy dogłębną analizę – ta powinna zakładać prześwietlenie wszystkich drużyn i zawodników wchodzących w ich skład, ale też sprawdzenie aktualnej sytuacji w tabeli danych rozgrywek. Liczy się także liczba wygranych na koncie każdego z zespołów.
  2. Poznajmy zasady gry – choć o tych najważniejszych mówimy poniżej, warto znać te wszystkie i po prostu wiedzieć, co jest ważne w czasie trwania każdej rozgrywki.
  3. Przestudiujmy wszystkie postaci w „mecie” – meta oznacza aktualnie najsilniejsze (w wyniku aktualizacji lub zmian) wybory związane z postaciami. Ważne, abyśmy znali mocne i słabe strony każdej z nich – w szczególności tych, na które decydują się gracze z drużyn, spotkania których chcemy typować.
  4. Oglądajmy studia przed- i pomeczowe – są one prawdziwą kopalnią informacji na temat drużyn, zawodników oraz zasad gry i choć większość z nich transmitowana jest w języku angielskim, zawsze możemy włączyć polski komentarz na kanałach należących do rodzimych organizacji (na przykład ESL Polska).
  5. Przeglądajmy kursy bukmacherskie – kursy są tak właściwie typami bukmachera na dane spotkanie; mając świadomość tego, że operator chce na nas zyskać i doprowadzić nas do przegranej, bierzmy je pod uwagę przybudowaniu swoich własnych typów.

29 PLN za darmo bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Zasady League of Legends – przegląd najważniejszych

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, rzeczą podstawową przy typowaniu LoLa jest doskonała znajomość jego zasad, najlepiej taka wynikająca z praktyki. Istnieją jednak zasady, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, a które mają największy wpływ na nasze obstawianie. Z perspektywy typującego, do najważniejszych zasad League of Legends należą te związane z:

  • Celami globalnymi na mapie – te są w stanie wpłynąć na moc każdego z graczy i wywołują efekt tak zwanej kuli śnieżnej (im więcej się ich zdobywa, tym trudniejsza do zatrzymania jest drużyna).
  • Rolą junglera – choć ten mało kiedy rzuca się w oczy, jego gra potrafi rzutować na grę wielu innych zawodników.
  • Pierwszą krwią – jej zdobywca zdobywa mnóstwo złota, a jednocześnie sprawia, że zabity traci bardzo dużo tego, co mógłby wypracować w momencie przywracania się do życia.
  • Ilością zniszczonych wież – ich niszczenie przynosi globalne złoto, co przyczynia się do budowania wspomnianej już przez nas kuli śnieżnej.

Oferta na League of Legends u najlepszych polskich bukmacherów

League of Legends znajduje się w ofercie wszystkich polskich bukmacherów, którzy pokrywają e-sport (w jakimkolwiek stopniu). Oferta na tę grę potrafi się jednak drastycznie różnić między nimi – właśnie dlatego warto posiadać konto u co najmniej kilku z nich, aby umiejętnie przełączać się między nimi.

sts poker online za darmo
Legalny poker online w Betgames STS z bonusem za darmo

STS

Oferta STS na League of Legends należy do najciekawszych, bo jest też najpełniejsza. Bukmacher STS doskonale zdaje sobie sprawę z popularności LoLa, dając mnóstwo rynków zakładów do wyboru, ale też prezentując mocno konkurencyjne kursy i organizując wiele promocji ściśle z nim związanych. Daje też dostęp do transmisji z oficjalnych kanałów Riot Games – autorów gry.

Fortuna

Fortuna korzysta ze swojego doświadczenia na rynku, coraz więcej uwagi poświęcając League of Legends. Jej oferta na tę grę jest bardzo kompleksowa i obecnie pokrywa nie tylko kluczowe wydarzenia (LEC, LCS i Worldsy), ale też lokalne ligi (w tym polską Ultraligę). Bukmacher Fortuna często organizuje akcje promocyjne i, podobnie, jak STS, daje dostęp do transmisji w obrębie własnego serwisu. Wygodne dla osób obstawiających w modelu na żywo, najpopularniejszym w przypadku LoLa.

LV Bet

LV Bet dużą wagę przykłada do e-sportów, w tym do League of Legends, publikując ofertę na nie w osobnej zakładce, rozgraniczającej ją od tej na klasyczne sporty (podobnie robi STS). Oferta ta jest bardzo szeroka i stale rozbudowywana, a kursy – bardzo atrakcyjne, w szczególności na opcje bukmacherskie niedostępne u konkurencji. Firma stale organizuje turniej e-sportowy, w którym mierzą się typerzy obstawiający między innymi League of Legends, a w którym wygrać można pieniądze na dalsze zakłady.

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie online

Jak obstawiać kupony na żywo?

W obstawianiu zakładów bukmacherskich, typerzy mają spore pole manewru. Typować można niemal każdą dyscyplinę sportową świata, zdarzenia polityczne, show-biznesowe, e-sportowe. Ponadto gracze mogą wnosić...

Zakłady bukmacherskie – dlaczego tak ważna jest organizacja?

Liczby wyraźnie pokazują, że tylko kilka procent osób regularnie grających w firmach bukmacherskich na tym zarabia. Dlaczego zatem większość typerów traci zainwestowane środki? Powodów...

Jak wybrać firmę bukmacherską do typowania meczów?

Jak wybrać dobrego bukmachera? Tego typu pytania najczęściej zadają sobie początkujący gracze, którzy nie mają jeszcze odpowiedniego doświadczenia w obstawianiu zakładów. Które czynniki należy...

Najlepsi bukmacherzy